Pomożemy Ci zadbać
o Twoje zdrowie i ciało

Jak działa żelazko antycellulitowe?


Dbanie o sylwetkę jest nie tylko kwestią estetyki, ale sprawą zdrowia. Jednym z zabiegów, który warto wykorzystać jest żelazko antycellulitowe.

Czym jest żelazko antycellulitowe?

Żelazko antycellulitowe to nowoczesne, innowacyjne urządzenie do redukcji cellulitu oraz modelowania sylwetki, które wykorzystujemy w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach. Dzięki zastosowaniu trzech aktywnych energii działających bezpośrednio na tkanki możliwe jest osiągnięcie znacznej poprawy wyglądu ciała w krótkim czasie.

Masaż próżniowy to pierwsza z wymienionych zabiegów, wykorzystujący ciśnienie ujemne do rozbijania i rozmasowywania twardych złogów cellulitu. Dodatkowo działa ujędrniająco i drenująco, co przekłada się na efektywną redukcję cellulitu.

Elektrostymulacja TENS to kolejna technologia, której zadaniem jest pobudzanie mięśni do pracy oraz kształtowanie, wzmacnianie i zmniejszanie napięcia w różnych partiach ciała. Jest to także skuteczna metoda redukcji cellulitu oraz poprawy elastyczności skóry.

Ostatnim działaniem jest chromoterapia LED, która aktywuje najistotniejsze relacje organizmu, takie jak syntezę DNA i RNA oraz produkcję kolagenu. Chromoterapia jest nazywana również terapią kolorami i pozwala na dobór 7 kolorów w zależności od wykonywanego zabiegu.

Wskazania do wykonania zabiegu

Najważniejsze wskazania do wykonania zabiegu tzw. żelazka antycellulitowego to m.in.: cellulit, rozstępy, utrata elastyczności i jędrności skóry, a także potrzeba pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Na jakie efekty można liczyć? Chodzi m.in. o skuteczne modelowanie sylwetki, redukcję cellulitu, ujędrnienie ciała, lifting ciała, napinanie skóry, ujędrnienie ramion, drenaż limfatyczny, redukcja napięcia mięśni np. karku, a nawet na regulację procesów trawiennych.

Należy jednak pamiętać, że:

  • wykorzystanie żelazka antycellulitowego może wywołać siniaki i małe krwiaki, które powstają na skutek rozpadających się komórek tłuszczowych,
  • w przypadku osób o niskim progu bólu masaż próżniowy może wywołać dyskomfort,
  • przeciwwskazania to choroby układu krwionośnego, stany zapalne i choroby skórne i ciąża.

read-less