Pomożemy Ci zadbać
o Twoje zdrowie i ciało

Skąd bierze się cellulit i jak się go pozbyć?


Problemy z pomarańczową skórką nie należą do rzadkości i  wbrew powszechnym opiniom nie dotykają wyłącznie osób szczupłych. W zależności od stopnia zaawansowania może być mniej lub bardziej widoczny głównie na obszarze ud, pośladków, ale również przedramion czy brzucha. Dlaczego jedni borykają się z tym problemem, a inni nie? W jaki sposób zlikwidować zamiany cellulitowe?

Co to jest cellulit?

Cellulit to swego rodzaju zaburzenia w funkcjonowaniu komórek tłuszczowych w tkance podskórnej. Owo zaburzenie może prowadzi do wzmożonego ucisku komórek lipidowych (adipocytów) na naczynia krwionośne i limfatyczne, wynikiem czego zaburzeniu ulega przepływ limfy i krwi przez ciało. Komórki nie mogąc swobodnie przyswajać tlenu i składników odżywczych, z jednoczesnym usuwaniem zbędnych produktów przemiany materii “puchną”, zaczynają zalegać w tkankach, co w efekcie widzimy jako pomarańczową skórkę. Sprzyja jej powstawaniu siedząca praca, mała aktywność fizyczna, zbyt ciasne ubrania, nadwaga, ale także duże wahania wagi, czy też zaburzenia hormonalne, a także używki, problemy z krążeniem, wady postawy czy złe odżywianie.

W jaki sposób walczyć z cellulitem?

Chcąc pozbyć się problemu z pomarańczową skórką, trzeba zadziałać dwutorowo. Punktem wyjścia jest zmiana nawyków żywieniowych i dotychczasowego trybu życia. Ważne jest zwiększenie aktywności fizycznej i dobranie diety do potrzeb danego organizmu. Chcąc osiągnąć lepsze efekty, warto skorzystać ze specjalnych zabiegów na ciało, które pomogą usprawnić przepływ limfy, rozbić złogi tłuszczowe. Do zalecanych przy tego typu schorzeniach sposobach gabinetowej walki z cellulitem zalicza się ZABIEG DERMO SLIM Farmona z żelazkiem i body wrappingiem (przeprowadzamy na najbardziej problematycznych partiach ciała, takich jak: brzuch, boczki, uda i pośladki — wyszczupla oraz ujędrnia skórę) oraz ŻELAZKO® ANTYCELLULITOWE Abacosun (wspomaga leczenie uszkodzonych komórek, pobudza pracę układu limfatycznego).

read-less