Pomożemy Ci zadbać
o Twoje zdrowie i ciało

Na czym polega zabieg Body Sculpt?


Walka o szczupłą sylwetkę może przybierać różne formy. Bardzo dobrym pomysłem – oprócz diety i aktywności fizycznej – jest korzystanie z nowoczesnych zabiegów zmniejszających ilości tkanki tłuszczowej i cellulitu. Jedną z technik, którą warto zastosować jest zabieg Body Sculpt. Na czym on polega? I o czym warto pamiętać przed jego wdrożeniem? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Na czym polega zabieg Body Sculpt?

Zabieg Body Sculpt polega na zastosowaniu specjalnych aplikatorów, które kształtem przypominają duże żelazka. Elementy te wytwarzają bezpieczne, ale skuteczne pole magnetyczne, dzięki czemu wzmacniają mięśnie i spalają tkankę tłuszczową.

Co ważne, Body Sculpt nie wymaga specjalnych przygotowań. Zabieg jest bezbolesny, nie powoduje dyskomfortu i pozwala na pełne odprężenie. Wszelkie parametry dopasowywane są do potrzeb i odczuć klienta.

Body Sculpt – co warto wiedzieć?

Jakie są wskazania do wykorzystania zabiegu Body Sculpt? Oto kilka z nich:

  • chęć wyrzeźbienia mięśni na brzuchu i talii,
  • przygotowanie do treningów w przypadku osłabionych mięśni,
  • walka z kurczeniem się i osłabieniem mięśni wynikającym z wieku,
  • chęć usunięcia złogów tłuszczu w rejonie pośladków, tali, a także brzucha.

Body Sculpt sprawdza się szczególnie w przypadku osób, które chcą spotęgować efekty osiągane dzięki diecie i ćwiczeniom. Technika ta polecana jest także osobom, które chcą ujędrnić i wysmuklić sylwetkę, która zmieniła się z powodu wieku, czy ciąży.

Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne przeciwskazania. Jest to m.in. ciąża, karmienie piersią, miesiączka, choroby serca i układu krążenia, choroba naczyniowo-mózgowa, uszkodzenie mózgu, choroby naczyń krwionośnych, choroby nowotworowe (oraz 5 lat od zakończenia leczenia), choroby układu nerwowego, choroby autoimmunologiczne, niewydolność płuc, a także metalowe implanty w okolicy zabiegowej.

read-less