Pomożemy Ci zadbać
o Twoje zdrowie i ciało

Jakie czynniki wpływają na jędrność skóry


Jędrna, elastyczna i gładka skóra to marzenie każdej kobiety i mężczyzny. To jeden z głównych atrybutów naszego wyglądu, który nie tylko podkreśla naszą atrakcyjność.

Czynniki wpływające na jędrność skóry

Nasza skóra jest jak wizytówka naszego zdrowia – jeśli jest w dobrej kondycji, lepiej się czujemy i chętniej angażujemy w różne aktywności.

Niestety istnieją liczne czynniki, które wpływają negatywnie na jędrność skóry. Należy do nich m.in. proces starzenia się, spadek elastyczności włókien kolagenowych, wpływ promieniowania UV czy nieodpowiednia dieta. Ponadto stres czy niekorzystne warunki atmosferyczne również mają wpływ na jakość skóry. Na negatywne zmiany wpływa również siedzący tryb życia, nieprawidłowa dieta, częste opalanie lub palenie papierosów.

W walce o jej jędrność warto więc dbać nie tylko o odpowiednią pielęgnację zewnętrzną, ale też pamiętać o zdrowym trybie życia, bogatej w witaminy i minerały diecie oraz ochronie przed słońcem.

Zabiegi poprawiające jędrność skóry

Mimo dużej liczby negatywnych czynników, które oddziałują na nas każdego dnia, istnieją profesjonalne zabiegi ujędrniające w Tarnowskich Górach, które mogą pomóc przywrócić skórze jej dawną jędrność i elastyczność. Celem tych zabiegów jest wzmocnienie włókien kolagenowych i elastynowych oraz nawilżenie tkanek. W znaczącej mierze przyczyniają się one do stymulacji naturalnych procesów odnowy komórkowej, dzięki czemu przywracają sprężystość skóry i poprawiają sylwetkę.

Zabiegi ujędrniające dostępne są dla wielu grup osób – w szczególności dla kobiet, które przeszły okres ciąży, osób odchudzających się, korzystających z solarium czy też osób o małej aktywności fizycznej. Ponadto zabiegi te mogą być wykonywane profilaktycznie w celu utrzymania sprężystości i jędrności skóry.

read-less