Pomożemy Ci zadbać
o Twoje zdrowie i ciało

Dieta przy niskiej masie ciała

Dieta przy niskiej masie ciała

Zwiększanie masy ciała z dietetykiem

Jeśli borykasz się ze zbyt niską masą ciała, warto skonsultować tę kwestię z dietetykiem. 

Niedowaga może być związana z niedostateczną podażą kalorii oraz składników odżywczych, ale także z zaburzeniami zdrowotnymi. Dlatego podczas wizyty spróbujemy znaleźć przyczynę zbyt niskiej masy ciała, a jeśli będzie to konieczne wskażę Ci, jakie badania warto wykonać i z jakim specjalistą należałoby je jeszcze skonsultować.

Wydawałoby się, że aby przytyć wystarczy więcej jeść. Osoby z niedowagą często zaczynają włączać większą ilość słodyczy i tłuszczu do diety. Jednak warto pamiętać, że każdy organizm nawet z niską ilością tkanki tłuszczowej powinien być prawidłowo, zdrowo odżywiany i nadmiar „pustych” kalorii nie przyniesie spodziewanych rezultatów.

W mojej poradni dietetycznej możesz skorzystać z indywidualnie dobranej terapii, która pomoże Ci zwiększyć masę ciała. Cały proces będzie stale kontrolowany i modyfikowany do momentu osiągnięcia celu. Podstawą pracy jest zmiana sposobu odżywiania, przedstawię także plan dietetyczny dostosowany do Twoich potrzeb i przyzwyczajeń żywieniowych.

Moją propozycją jest zmiana sposobu odżywiania i plan dietetyczny oparty o najnowsze doniesienia naukowe. Zaproponowana przeze mnie dieta będzie dopasowana do Twoich upodobań, problemów zdrowotnych, a przede wszystkim odżywi Twój organizm.

Może Cię zainteresować...